S-au stabilit meciurile din faza întâi națională a Cupei României! Ce adversară întâlnește ACS Mausoleul Mărăşeşti

Federatia Română de Fotbal a stabilit recent programul primei faze din cadrul Cupei României, și anume faza națională. Cele 38 de partide vor avea loc miercuri, 31 iulie, începând cu ora 17:30 și se vor disputa într-o singură manșă. Prin urmare, ACS Mausoleul Mărăşeşti va disputa miercuri, 31 iulie 2019, începând cu ora 17.30, în deplasare partida cu câștigatoarea fazei județene AS Avântul Zărnești. În caz de egalitate după 90 de minute, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se va trece la executarea loviturilor de departajare. Vor evolua în această fază a competiției cele 42 de echipe câștigătoare ale fazelor județene ale Cupei și 34 de echipe care au jucat în precedenta ediție a Ligii 3.