Remiză în cel de-al doilea meci de pregătire CSM Focșani 2007 – Dinamo București 23-23

Sala Polivalentă a găzduit sâmbătă o nouă întâlnire amicală dintre echipele de handbal masculin CSM Focșani 2007 și Dinamo București. După ce cu o zi în urmă, focșănenii au fost învinși de oaspeți cu 20-15, iată că în cea de-a doua întâlnire meciul a fost extrem de echilibrat. Dinamoviștii au intrat la pauză cu un gol avantaj (14-15), iar în repriza secundă focșănenii au atacat poarta echipei dinamoviste, înscriind la aproape fiecare acțiune. Fluierul final al partidei a arătat pe tabela de marcaj scorul 23-23. Pentru CSM Focșani 2007 au jucat Cloșcă, Marocico – Mocanu – 3, Popa, Sladic – 3, Țuțu – 1, Popovici, Ragea, Gramatic, Marijanac – 5, Pătru, Hrimiuc – 3, Rață – 1, Eros – 2, Nuțu – 3, Miroiu – 2, Cozorici.