O victorie și o înfrângere, în amicalurile disputate de fotbaliștii focșăneni

Sursa foto: Arhivă/ CSM Focșani/Facebook
Sursa foto: CSM Focșani/Facebook

Prima echipă a CSM Focșani 2007 a întâlnit formația CSM Râmnicu Sărat, într-un meci amical disputat pe stadionul Milcovul. Partida a fost una echilibrată, iar fotbaliștii focșăneni s-au impus în fața râmnicenilor cu scorul 4-3 (2-1). Au marcat pentru CSM Focșani Pădineanu, Mihai, Borozan, Andrei Apenciucesei. În acest meci echipa focșăneană a intrat pe terenul de joc cu Alexandru Apenciucesei – Petrescu, Panaite, Borozan, Mihai – Remus Popa, Lupu, Pădineanu, Stoica – Andrei Apenciucesei, Predoiu și Chiriac. Celălalt amical care s-a disputat pe terenul sintetic de la Buzău, cea de-a doua echipă a CSM Focșani a întâlnit Metalul. Focșănenii au ținut piept echipei buzoiene și la pauză scorul arăta 1-1. După cele 45 de minute de joc din cea de-a doua repriză, meciul s-a încheiat în favoarea gazdelor cu scorul 3-2.