Medalii de aur pentru Laris Borș și Mircea Tomescu, la Cupa Europeană de judo U 21, de la Cluj-Napoca

În perioada 11-12 august, Sala Polivalentă din municipiul Cluj-Napoca a găzduit Cupa Europei U21 la judo. La competiţie s-au înscris 234 de judoka din 27 de ţări de pe trei continente, 139 la masculin şi 95 la feminin. România a cucerit trei medalii de aur, în prima zi a Cupei Europeane. Printre medaliații cu aur se află focșănenii Mircea Tomescu, ce s-a impus la categoria 60 kg și Laris Borş-Dumitrescu, pregătit de senseii Iulian Surlă și Stănică Grosu, ce a câştigat la categoria 66 kg, învingând în finală pe Adil Osmanov, din Moldova. România participă cu 47 de judoka la masculin şi 37 la feminin.

Știri despre: , , ,