Handbaliștii focșăneni vor revanșa astăzi, în meciul cu Dinamo București

Sursa foto: CSM Focșani 2007/Facebook

Handbaliștii de la CSM Focșani 2007 se reîntâlnesc astăzi, în Sala Polivalentă, de la ora 11:30, cu echipa Dinamo București, după ce ieri după-amiază, în primul joc de pregătire dintre cele două formații, oaspeții au învins. Dinamoviștii s-au impus cu 20-15, după ce la pauză conduceau cu 9-7. Focșănenii au fost la un pas de a prelua cârma jocului, din minutul 45, când scorul era 13-13, numai că au trimis de trei ori mingea în barele porții echipei dinamoviste, care a pornit în atacuri finalizate cu patru goluri consecutive. Din partea gazdelor au înscris Marocico, Cloșcă – Ragea, Pătru – 1 gol, Popovici, Popa – 2, Miroiu – 6, Țuțu – 3, Hrimiuc, Mocanu – 1, Rață, Eros, Gramatic – 1, Sladic, Marijanac – 1, Nuțu, Cozorici, iar de la Dinamo au marcat Missavi – Vujic – 1, Asoltane – 2, Hossu, Alouini, Bannour- 4, Dima, Gavriloaia – 3, Kuduz, Mousavi – 1, Negru – 2, Savenco – 2, Zulfic – 4.