Egal obținut de fotbaliștii focșăneni, în deplasarea de la Suceava

Sursa foto:A.C.S. Foresta Suceava

Fotbaliștii de la CSM Focșani 2007 a jucat în weekend, în deplasare, cu Foresta Suceava, în cadrul etapei a cincea din Liga a III-a. Partida s-a terminat la egalitate, scor 1-1, după ce la pauză gazdele au intrat în avantaj. Sucevenii au deschis scorul în minutul 22 dintr-o lovitură de pedeapsă acordată cu mare îngăduință de centralul băcăuan Mavriche. Drugă a marcat de la 11 metri și Foresta a trecut în avantaj. Golul egalării pentru focșăneni a venit prin Munteanu în minutul 62, după o lovitură de colț. În urma acestui rezultat CSM Focșani 2007 se află pe locul 5 cu 10 puncte, la 5 puncte de lider, Aerostar Bacău. Formația CSM Focșani 2007: Lazăr – Săpunaru, Burghiu (46 Munteanu), Panaite, Mihai – Adăscăliței, Salaoru, Pădineanu, Paizan – Ciprian Petre – Jurj. Rezerve: Apenciucesei,Lupu, Stoica, Costin, Predoiu, Gherghiceanu.