CSM Focșani 2007, fără milă: 3-0 cu Metalul Buzău!

Sursa foto: Facebook/CSM Focșani 2007

Etapa a 21-a, a Ligii a  III-a le-a adus victoria fotbaliștilor focșăneni. În fața propriilor suporteri, echipa CSM Focșani 2007 a învins Metalul fără drept de apel. Prima repriză s-a încheita cu un avantaj firav pentru fotbaliștii focșăneni, care în a doua repriză au înscris încă de două ori în poarta Metalului, scorul final arătând 3-0 pentru CSM Focșani 2007. Golurile formației focșănene au fost înscrise de Remus Popa – din penalty, în minutul 11, Predoiu – în minutul 67 și Paizan – în minutul 79. După această victorie, focșănenii  rămân pe poziția a cincea în clasament, cu o linie de 8 victorii, 7 egaluri, 4 înfrângeri și un golaveraj de +11 în 19 partide disputate și cu 31 de puncte. O premieră a meciului a fost debutul celor doi tineri și talentați jucători focșăneni, Apenciucesei Alexandru și Sterian Andrei. În etapa a 22-a a Ligii a  III-a, CSM Focșani va juca miercuri, 10 aprilie, de la ora 17:00, în deplasare cu CS Sporting Lieşti.