CSM Focșani 2007 a bifat prima victorie în deplasare, din acest sezon. 2-0 cu CSM Pașcani

Sursa foto:CSM Focșani 2007

Deplasarea la Pașcani a fotbaliștii focșăneni s-a dovedit a fi una de succes, pentru CSM. Formația a jucat cu CSM Pașcani, un meci ce s-a încheiat cu victoria echipei CSM Focșani 2007, prin golurile lui Costin din minutele 5 și 79. În minutul 76, focșănenii au fost la un pas de un al treilea gol, însă Lupu a trimis din penalty mingea în stâlpul porții gazdelor. Formația CSM Focșani 2007: CSM Focșani 2007: Apenciucesei – Săpunaru, Burghiu, Panaite, Mihai – Pădineanu (85 Dorinel Popa), Adăscăliței (85 Gherghiceau), Lupu – Petre (77 Munteanu) – Costin, Predoiu. Au mai fost înscriși pe foia a de joc: Dogaru, Salaoru, Manu, Stoica.