Cristi Valentin Misăilă: „Apreciem performanțele elevilor noștri și îi recompensăm pentru rezultatele obținute”

În cadrul ședinței Consiliului Local de astăzi – 8 iulie 2020, am avut plăcerea de a premia elevii unităților de învățământ din municipiul Focșani care au obținut anul acesta media 10 la Examenul de Evaluare Națională și Examenul Național de Bacalaureat, sesiunea iunie 2020, an școlar 2019-2020.

În cadrul unei ceremonii festive, elevii de 10 ai municipiului Focșani au primit felicitările și recunoștința noastră, fiind recompensați cu premii în bani. Tuturor le transmitem aprecierea comunității noastre pentru sacrificiu și numeroasele ore de studiu, le urăm vacanță plăcută și mult succes în continuare în parcursul lor educațional.

Elevii care nu au putut fi astăzi prezenți, își pot ridica premiul cuvenit începând de vineri – 10.07.2020, până marti 14.07.2020.

Elevii premiați astăzi au fost:

Media 10 la Evaluarea Națională

1. Ichim Andrei Răzvan – Colegiul Național „Al. I. Cuza”
2. Țopa Maria Raluca – Colegiul Național „Al. I. Cuza”
3. Băncilă Miruna – Colegiul Național „Unirea”
4. Ciobotaru Elena Alexandra – Colegiul Național „Unirea”
5. Ignat Tudor – Colegiul Național „Unirea”
6. Negoiță Lorena Elena – Colegiul Național „Unirea”
7. Petruc Matei – Colegiul Național „Unirea”
8. Popescu Diana Elena – Colegiul Național „Unirea”
9. Slăvoiu Ioana Maria – Colegiul Național „Unirea”
10. Cucu Amalia – Școala Gimnazială „Anghel Saligny”
11. Goidea Bianca Maria – Școala Gimnazială „Anghel Saligny”
12. Solomon Ștefan – Școala Gimnazială „Duiliu Zamfirescu”
13. Neculai Ioan Sebastian – Colegiul Național „Oana Diana-Renea”
14. Bercaru Ana – Școala Gimnazială „Ștefan cel Mare”
15. Lupu Teodor Cristian – Școala Gimnazială „Ștefan cel Mare”
16. Mirodone Maria – Școala Gimnazială „Ștefan cel Mare”
17. Săvulescu Maria Medeea – Școala Gimnazială „Ștefan cel Mare”

Media 10 la Examenul de Bacalaureat

1. Boboc Ioana – Carla – Colegiul Național ” Al. I. Cuza”
2. Vasile Oana-Larisa – Colegiul Național ” Al. I. Cuza”
3. Iorgulescu Diana – Colegiul Național „Unirea”
4. Perșiță Andreea Georgiana – Colegiul Național ” Al. I. Cuza”
5. Voineag Georgiana – Oana – Colegiul Economic „Mihail Kogălniceanu”

S-AR PUTEA SĂ TE INTERESEZE: